Slnko svieti na našu Zem odnepamäti a je hriechom ho nevyužívať. Jeho energia je zadarmo a je jediná čistá. Hoci je základom života na našej planéte, ľudia ju vo väčšej miere začali využívať až nedávno. Technologický pokrok a zlacnenie komponentov dovolili čoraz väčšie nasadzovanie solárnych systémov, ktoré začali byť dostupné aj pre bežných občanov. Vďaka tomu, že sa ľudia mali možnosť s nimi zoznamovať v čoraz väčšej miere, začalo postupne rásť odborné aj ekologické povedomie a vznikla kladná spätná väzba, ktorá nasmerovala spoločnosť pozitívnym smerom. Dnes už nikto nespochybňuje solárne, a vo všeobecnosti obnoviteľné zdroje energie, naopak, vývoj nabral také obrátky, ktorým sa niekedy majú problém prispôsobiť aj oficiálni predstavitelia spoločnosti.

Keď sme sa na začiatku milénia zamýšľali, ktorým smerom sa ďalej uberať v podnikaní, uvedomili sme si, že svet asi nebude ďalej poskytovať pokoj a stabilitu, ale dáva sa do pohybu, hoci mnohí čakali po roku 2000 opak, a povedali sme si, že nezávisle od situácie sú v každej dobe najdôležitejšie energia a potraviny. Ako technikov nás to samozrejme ťahalo k energetike a práve v období, keď začala vznikať energetika nezávislá, energetika obnoviteľných zdrojov, energetika pre obyčajných ľudí. Tiež nás zaujímalo, čo my môžeme urobiť pre svoje okolie, ekológiu, ako podporiť čistejší svet a väčšiu nezávislosť ľudí od anonymných monopolov na energiu a všetko ostatné.

Po získavaní teoretických a praktických zručností pri dodávkach a inštalácií najrôznejších druhov solárnych systémov a pri prekonávaní byrokracie nás život doviedol trochu náhodou, trochu logicky k elektrickým automobilom. Stretli sme nadšencov, ktorí v súkromnej firme vyvinuli a začali vyrábať elektrické úžitkové auto. Ak si uvedomíme, že tieto typy automobilov produkujú najviac emisií, bolo ich rozhodnutie ešte chválihodnejšie.  A ak si uvedomíme, že elektrické auto sa môže nabíjať nielen zo vzdialenej uhoľnej alebo atómovej elektrárne, ale aj z obnoviteľného zdroja, viac sme neváhali a upísali sa aj snahe postupne pomôcť odstrániť z ciest dymiace výfuky, aby sa pri nich dal dýchať čistý vzduch.

Copyright © 2019 Amazonia